Description
Kutchina rice cooker rize excel 1.2 l comes with non stick inner pot, accessories like steamer, spoon, measuring cup & a food grade plastic lead. Voltage (v) – ac 220v – 240v, features – 1. Automatic cook , 2. Keep warm
Kutchina rice cooker rize excel 1.2 l comes with non stick inner pot, accessories like steamer, spoon, measuring cup & a food grade plastic lead. Voltage (v) – ac 220v – 240v, features – 1. Automatic cook , 2. Keep warm
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Rize Excel Plastic Rice Cooker, 1.8 L, Grey |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Grey |
| Capacity | 1.8 L |
| Sales Package | 1 |
| Width | 15 cm |
| Height | 15 cm |
| Depth | 15 cm |
| Warranty Summary | 2 YEAR |
| Covered in Warranty | Warranty Of Product Is Limited To Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Warranty Does Not Cover Any External Accessories (Such As Battery Cable Etc) Damaged Caused To The Product Due To Improper Installation By Customer , Normal Wear And Tear To Magnetic Heads, Etc. |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.