Description
Perfect Result Every Time
Perfect Result Every Time
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sandwitch Toaster, Instruction Manual |
| Brand | SOKANY |
| Model ID | HY-802 |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Sandwich Plate, Non Stick Coated |
| Functions | Crumb Tray For Easy Cleaning |
| Display Functions | Toasting |
| Color | White |
| Indicators | YES |
| Buttons | NO |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 0.75 m |
| Other Body Features | PLASTIC Handle |
| Timer | Yes |
| Adjustable Temperature Settings | Yes |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Other Convenience Features | Reheat Adjustable Height Control |
| Power Requirement | 750w |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 21.5 cm x 21 cm x 7 cm |
| Net Weight | 1 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Service Type | No Warranty On Breakej |
| Not Covered in Warranty | NO COVERED WARRANTY |
| Covered in Warranty | NO COVERED WARRANTY |
Reviews
There are no reviews yet.