Description
Insta Cook 1400-Watt Induction Cooktop with Push Button, Auto Shut-Off | Digital Display, 7-Preset Cooking Modes, Silver
Insta Cook 1400-Watt Induction Cooktop with Push Button, Auto Shut-Off | Digital Display, 7-Preset Cooking Modes, Silver
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | Inalsa |
| model_name | INSTA |
| Model | INSTA COOK |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Power Consumption | 1200 W |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | 1800-123-334411 ALL DAY |
| Warranty Summary | 1YEAR INALSA |
| Covered In Warranty | LIMITED TI MANUFACTRER FAULT ONLY |
| Not Covered In Warranty | PLASTIC PART |
Reviews
There are no reviews yet.