Description
This electric rice cooker from the house of panasonic comes in white colour. It is made of metal for durability and measures 29.8 Cm x 29.8 Cm x 32 cm. Has a power rating of 745 watt.
This electric rice cooker from the house of panasonic comes in white colour. It is made of metal for durability and measures 29.8 Cm x 29.8 Cm x 32 cm. Has a power rating of 745 watt.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Model Number | SR-KA22A(R) Automatic Jar Cooker/Warmer |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 5.7 L |
| Sales Package | pack of 2 |
| Width | 30 cm |
| Height | 32 cm |
| Depth | 32 cm |
| Warranty Summary | 2 Years Panasonic Warranty |
| Warranty Service Type | Off-site |
| Covered in Warranty | Body & Aluminium Pan |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE DOESN'T COVER WARRANTY |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.