Description
Make cooking convenient and easy with the IC201 that features 7 preset cooking menus, a push button control panel and a number of other quality features.
Make cooking convenient and easy with the IC201 that features 7 preset cooking menus, a push button control panel and a number of other quality features.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Induction |
| Brand | EVEREADY |
| model_name | IC 201 2000-Watt |
| Model | IC 201 2000-Watt |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Multicolor |
| Control | Push Button |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 0.8 kg |
| Service Type | Manufacturer |
| Warranty Summary | Company |
| Covered In Warranty | Manufacturer Default` |
| Not Covered In Warranty | Physical Damage |
Reviews
There are no reviews yet.