Description
Variable temperature control and timer setting Digital LED
Variable temperature control and timer setting Digital LED
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Induction Cooktop |
| Brand | SKYLINE |
| model_name | skyline induction cooker VTL-5050 |
| Model | VTL-5050 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Maroon |
| Body Material | Fibre |
| Control | Touch Panel |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | parts |
| Warranty Summary | 1 Month Manufaturer Warranty |
| Covered In Warranty | 1 Month Manufacturer Warranty |
| Not Covered In Warranty | Damage Of Ceramic Plate |
Reviews
There are no reviews yet.