Description
Champagne gold colour GILMA induction comes with a loaded pack of multiple cooking features with just a touch of hand ( feather touch
Champagne gold colour GILMA induction comes with a loaded pack of multiple cooking features with just a touch of hand ( feather touch
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 unit of cooktop |
| Brand | Gilma |
| model_name | SAP12490 |
| Model | Vito Edge ( feather touch ) Induction cooktop |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Gold |
| Control | Touch Panel |
| Elements on Cooktop | glass top |
| Power Consumption | 3600 W |
| Weight | 2 kg |
| Service Type | service centre / toll free number 1800-425-66666 |
| Warranty Summary | 1 year company warranty |
| Covered In Warranty | manufacturing defect |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.