Description
Good quality product. It comes in various range & variety and hence fulfills the need of all.
Good quality product. It comes in various range & variety and hence fulfills the need of all.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Aervinten |
| Model Number | Electric Hot Plate Stove With 1 Year Warranty 100% Copper Coil Heavy Duty, 774 |
| Power Consumption | 1278 |
| Input Voltage | 220 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Width | 10 mm |
| Height | 10 mm |
| Depth | 10 mm |
| Weight | 0.4 kg |
| Warranty Summary | 1 Year warranty |
| Service Type | Ex-site |
| Covered in Warranty | Any kind of electric fault |
| Not Covered in Warranty | Any kind of physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.