Description
AIRBAY WATER HEATER 1000W
AIRBAY WATER HEATER 1000W
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | AIRBAY |
| Model Number | 1000 W IMMERSION HEATER |
| Power Consumption | 1000W |
| Input Voltage | 1000 |
| Number of Burners | 4 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Width | 76 mm |
| Height | 370 mm |
| Depth | 76 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty Summary | MANUFACTRING DEFACT |
| Service Type | any manufacture defect |
| Covered in Warranty | manufacturing problem |
| Not Covered in Warranty | damage |
Reviews
There are no reviews yet.