Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Airex |
| Model Number | Stainless Steel Pop Corn Machine Heating Element 5 Rings Cooking Heater |
| Power Consumption | 1500 |
| Input Voltage | 250 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 16 cm |
| Height | 7.15 mm |
| Depth | 16 mm |
| Weight | 220 g |
| Warranty Summary | Only Manufectruing Defect |
| Service Type | Replacement |
| Covered in Warranty | Only Damaged |





Reviews
There are no reviews yet.