Description
We provide Special Boneless Spicy Meat pickles (Halal) of 900 – Grams. upon every order we make fresh pickle so that you can have it for a long time up to 30 – days same original taste. NO PRESERVATIVES ADDED
We provide Special Boneless Spicy Meat pickles (Halal) of 900 – Grams. upon every order we make fresh pickle so that you can have it for a long time up to 30 – days same original taste. NO PRESERVATIVES ADDED
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | Boneless Buffalo pickle |
| Brand | Akmal |
| Model Name | Boneless |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mixed |
| Quantity | 900 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | No |
| Food Preference | Non-vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 30 Days |
| Storage Instructions | Room temperature |
| Ingredients | Buffalo Meat, Salt, Spices, Edible Oil, Ginger, Garlic, Mustard Seeds, Hing |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | Akmal Enterprises |
| Width | 10 cm |
| Height | 40 cm |
| Depth | 10 cm |
Reviews
There are no reviews yet.