Description
Bring home this induction cooktop and enjoy seamless cooking. Featuring Indian menu options, this cooktop lets you cook a host of Indian dishes with ease. ( MAIN FUNCTION : SOUP , RICE , STIR FRY , HOT POT , TEA , BOIL)
Bring home this induction cooktop and enjoy seamless cooking. Featuring Indian menu options, this cooktop lets you cook a host of Indian dishes with ease. ( MAIN FUNCTION : SOUP , RICE , STIR FRY , HOT POT , TEA , BOIL)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1* M-13 INDUCTION COOKTOP BLACK |
| Brand | AKSHAT |
| model_name | Induction Cooktop (Black, Push Button) M-13 |
| Model | IND- M-13 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | PLASTIC |
| Control | Push Button |
| Preset Cooking Menus | SOUP, RICE, WATER, MILK, BARBECUE, HOT POT, STIR FRY |
| Timer | YES |
| Power Consumption | 2000 W |
| Height | 26 cm |
| Width | 52 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.21 kg |
| Other Features | HIGH QUALITY GLASS PLATE, DURABLE AND EASY TO CLEAN, 4 DIGIT DISPLAY, 2000W STRONG FIREPOWER, RELIABLE TO USE |
| Service Type | NA |
| Warranty Summary | NA |
| Covered In Warranty | NA |
| Not Covered In Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.