Description
No added artificial food colors, Branded RaiceBran Oil used while preparing the Pickle
No added artificial food colors, Branded RaiceBran Oil used while preparing the Pickle
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | Amrutha Foods |
| Model Name | Chicken Boneless Pickle |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Chicken |
| Quantity | 500 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | No |
| Food Preference | Non-vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 5 Months |
| Storage Instructions | After Opening Refrigeration Required, Mix well with dry spoon on every usage |
| Preservation Process | oil & salt |
| Ingredients | Bone less Chicken,salt,Chilly powder,Lemon Juice,Edible Ricebran oil & Mixed Spices |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | Amrutha Foods |
| Width | 10 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 10 cm |
Reviews
There are no reviews yet.