Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 10 |
| Sales Package | It contains 10 packets of Anand Mukhwas of 100gm each |
| Brand | Anand Products |
| Model Name | Anand Mukhwas |
| Quantity | 1 kg |
| Flavor | mint, powder form |
| Type | Mouth Freshener |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Food Preference | Vegetarian |
| Color | Green, Brown |
| Occasion | everyday after the daily meal, in naming ceremony and any other ceremonies, in companies, offices and factories after meal, in the marriage ceremony, after lunch and after dinner |
| Packaging Type | pouch |
| Manufactured By | Anand Products |
| Country of Manufacture | india |
| Certification | fssai |
| Width | 12 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 7 cm |





Reviews
There are no reviews yet.