Description
Best mouth freshner that reduces bad smell of mouth and also helps in digestion. Best product to serve the guest in any occasion after daily meal
Best mouth freshner that reduces bad smell of mouth and also helps in digestion. Best product to serve the guest in any occasion after daily meal
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 10 |
| Sales Package | 10 pouches |
| Brand | Anand Products |
| Model Name | special mukhwas |
| Quantity | 1 kg |
| Flavor | mint |
| Type | Mouth Freshener |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 9 Months |
| Food Preference | Vegetarian |
| Color | Green, Brown |
| Occasion | Daily after lunch and dinner at home, in marriage ceremony, after the lunch in offices and company, in naming ceremony |
| Packaging Type | pouch |
| Manufactured By | Anand Products |
| Country of Manufacture | India |
| Certification | fssai |
| Width | 14 cm |
| Height | 11 cm |
| Depth | 12 cm |
Reviews
There are no reviews yet.