Description
Makes tap water safe; removes chlorine and chloramines from tap waterProven to reduce fish stress by 40%Contains Aloe Vera, proven to heal wounds and promote regeneration of damaged fish tissueReduces electrolyte loss
Makes tap water safe; removes chlorine and chloramines from tap waterProven to reduce fish stress by 40%Contains Aloe Vera, proven to heal wounds and promote regeneration of damaged fish tissueReduces electrolyte loss
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | API |
| Model Number | 85A |
| Type | Nutrition Supplement |
| Form Factor | Liquid |
| Pet Type | Fish |
| Suitable For | Young |
| Quantity | 237 ml |
Reviews
There are no reviews yet.