Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ariva |
| Model | Fura |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Display | 4 Digit LED Display |
| Timer | Digital Timer Control |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | 220 – 240 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Manucfaturer Warranty |
| Covered In Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only |





Reviews
There are no reviews yet.