Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Brand | ARKOS |
| Model Name | Homemade Combo Pickle Dry Prawn and Mushroom, 200gm + 200gm |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Prawn |
| Quantity | 400 g |
| Container Type | Glass Bottle |
| Taste | Sour |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Non-vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Storage Instructions | For retaining freshness: Retain oil layer on top till the contents are over. Use by spoon only, keep pouch closed after use. |
| Ingredients | Dry Prawn, Garlic, Salt, Mustard, Mustard Oil, Spices {Red Chilli, Fennel (Saunf), Coriander Powder, fenugreek, Turmeric, Asafoetida (Heeng)} |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | Arkos |
| Width | 10 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 20 cm |





Reviews
There are no reviews yet.