Description
Our products are always fresh.
Our products are always fresh.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | ATUL |
| Model Name | Sesame Farali Cookies |
| Quantity | 50 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Plain |
| Organic | No |
| Ingredients | Rajgira Flour,Water Chestnut Flour,Hydrogenated Vegetable Fats,Sugar,Desiccated Coconut,White Sesame,Cashew Bites,Milk Solid,Raising Agent 503 (ii),Contains Added Flavors |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | No Cholesterol |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Width | 15.8 cm |
| Height | 12.5 cm |
| Depth | 5.5 cm |
Reviews
There are no reviews yet.