Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Axar |
| Model Number | Puri Press Pl Pack Of 1 Multicolour |
| Material | Plastic |
| Press Type | Cold |
| Type | Manual |
| Variable Thickness Control | No |
| Power Requirement | NA |
| Power Consumption | 5 W |
| Plate Diameter | 10 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 2 cm |
| Depth | 1 cm |
| Weight | 210 g |





Reviews
There are no reviews yet.