Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | B.N.BRIGHTS |
| Model Number | B.n bright 4S |
| Power Consumption | 1200 |
| Input Voltage | 220V |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 25 cm |
| Height | 7 mm |
| Depth | 30 mm |
| Weight | 2 kg |
| Warranty Summary | 1 year on manufacturing defects |
| Service Type | Need to contact customer support for warranty issues as customer has to bring the product to service center 01165025318 |
| Covered in Warranty | Heating Element |





Reviews
There are no reviews yet.