Description
Stainless steel lid Warranty: 2 years on product Power: 1000 watts
Stainless steel lid Warranty: 2 years on product Power: 1000 watts
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | 1000 Watt Rice cooker white and red Electric Rice Cooker (2.8 L, White, Red) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 2.8 L |
| Sales Package | rice cooker |
| Width | 18 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 18 cm |
| Warranty Summary | one year warranty of company service |
| Warranty Service Type | company manufacture any such type of defect |
| Covered in Warranty | COMPANY MADE ANY MANUFACTURE DEFECT |
| Not Covered in Warranty | making any physical damage |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.