Description
Stainless steel lid Warranty: 2 years on product Power: 1000 watts
Stainless steel lid Warranty: 2 years on product Power: 1000 watts
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | 1000 Watt Rice cooker white and red |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White, Red |
| Capacity | 2.8 L |
| Model Name | BAJAJ |
| Series | RCX 28 1000 WATT |
| Sales Package | 1 RICE COOKER |
| Width | 22 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 22 cm |
| Warranty Summary | 2 YEAR ON PRODUCTS |
| Warranty Service Type | SERVICE CENTER |
| Covered in Warranty | MANUFACTURER DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.