Description
Type: Induction Cooktop Worktop Material:Carbon Steel Power Consumption: 1200 W Color: Black Push Button Controls Easy Payment Options Cash on Delivery Net banking & Credit/ Debit/ ATM card View Details
Type: Induction Cooktop Worktop Material:Carbon Steel Power Consumption: 1200 W Color: Black Push Button Controls Easy Payment Options Cash on Delivery Net banking & Credit/ Debit/ ATM card View Details
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | 1200 W SPLENDID AUTOMATIC QUALITY Induction Cooktop |
| Model | 1200 W SPLENDID AUTOMATIC QUALITY Induction Cooktop |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | DIGITAL |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Fast Heating | No |
| Elements on Cooktop | copper |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Consumption | 1200 W |
| Cool Touch | No |
| Weight | 0.8 kg |
| Service Type | company manufacture any such type of defect |
| Warranty Summary | one year warranty of company service |
| Covered In Warranty | company made any manufacture defect |
| Not Covered In Warranty | making any physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.