Description
bajaj induction cooker 1200watt splendid touch button and preset menus
bajaj induction cooker 1200watt splendid touch button and preset menus
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 unit Induction Cooker |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | Splendid |
| Model | 1200 W Splendid Induction Cooker |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | DIGITAL |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Fast Heating | No |
| Elements on Cooktop | Plastic,copper |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Consumption | 1200 W |
| Cool Touch | No |
| Weight | 3 kg |
| Service Type | Onsite Service |
| Warranty Summary | 1 Year manufacturer's warranty |
| Covered In Warranty | Warranty Of Product Is Limited To Manufacturing Defects Only |
| Not Covered In Warranty | Warranty Does Not Cover Any External Accessories (Such As Battery Cable Etc) Damaged Caused To The Product Due To Improper Installation By Customer , Normal Wear And Tear To Magnetic Heads, Etc. |
Reviews
There are no reviews yet.