Description
Bajaj ICX NEO Induction Cooktop (Black, Push Button)
Bajaj ICX NEO Induction Cooktop (Black, Push Button)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION COOK TOP |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | MAJESTY ICX NEO |
| Model | 1600 W MAJESTY ICX NEO AUTOMATIC |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | Digital LED Display |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | STEEL |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1600 |
| Power Input | 230 V |
| Height | 30 cm |
| Weight | 2.4 |
| Service Type | HOME SERVICE |
| Warranty Type | HOME SERVICE |
| Warranty Summary | 1 YEAR |
| Covered In Warranty | 1 |
| Not Covered In Warranty | BROKEN NOT COVERED |
Reviews
There are no reviews yet.