Description
Type: Induction Cooktop Worktop Material:Carbon Steel Power Consumption: 1900 W Color: Black Push Button Controls
Type: Induction Cooktop Worktop Material:Carbon Steel Power Consumption: 1900 W Color: Black Push Button Controls
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction cooktop |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | AJAJ |
| Model | 1900 Watt induction black |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | 1 induction burner |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 1900 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | service center |
| Warranty Summary | 1 year warranty against manufacturer defect |
| Covered In Warranty | manufacturer defect |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.