Description
BUCKLE CLIPS ON HANDLENON STICK COATED COOKING PLATELED INDICATORS
BUCKLE CLIPS ON HANDLENON STICK COATED COOKING PLATELED INDICATORS
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BAJAJ |
| Model ID | 270105 |
| Slice Capacity | 4 |
| Cooking Plate | SANDWICH TOASTER, NON STICK |
| Color | Black |
| Indicators | YES |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | No |
| Removable Drip Tray | No |
| Other Convenience Features | Reheat |
| Power Requirement | 220 VOLT |
| Power Consumption | 800 W |
| Warranty Summary | 2 |
| Service Type | HOME SARVICE |
| Not Covered in Warranty | DAMAGED |
| Covered in Warranty | REPAIR |
Reviews
There are no reviews yet.