Description
Automatic cooking Stainless steel lid for cooker Thermal fuse for extra safety Super clean surface finis
Automatic cooking Stainless steel lid for cooker Thermal fuse for extra safety Super clean surface finis
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | 350-Watt Multifunction Rice Cooker (White/maroon) Electric Rice Cooker with Steaming Branded |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.5 L |
| Total Pan Capacity | 1.5 L |
| Model Name | RCX 3 |
| Sales Package | 1 Electric Cooker |
| Power Requirement | 230 |
| Cooking Pan | Non Stick |
| Width | 24 cm |
| Height | 18 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 1.95 kg |
| Warranty Summary | one year warranty of company service |
| Warranty Service Type | company manufacture any such type of defect |
| Covered in Warranty | company made any manufacture defect |
| Not Covered in Warranty | making any physical damage |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.