Description
BAJAJ TWISTER NEO Twister 750 W Mixer Grinder 3 Jars, White, Blue Mixer Grinder,750 W Consumption,Wet Grinding Feature,Dry Grinding Feature
BAJAJ TWISTER NEO Twister 750 W Mixer Grinder 3 Jars, White, Blue Mixer Grinder,750 W Consumption,Wet Grinding Feature,Dry Grinding Feature
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Auto Switch Off | Yes |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Grinding Jar Capacity | 1 |
| Liquidizing Jar Capacity | 1.5 |
| Chutney Jar Capacity | 0.3 |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty on Body & 5 Years on Motor |
| Warranty Service Type | Customer needs to call at customer care no. mentioned on product box |
| Covered in Warranty | Parts and Labor |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| Depth | 29 cm |
| Height | 30 cm |
| Width | 21 cm |
| Weight | 1.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.