Description
ICX 130
ICX 130
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1U |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | ICX 130 |
| Model | 740301 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | 2 |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1298 W |
| Power Input | 230 V |
| Cord length | 200 cm |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 10.5 cm |
| Width | 41 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 2.43 kg |
| Service Type | HOME SERVICE |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECTS ONLY |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.