Description
Bajaj GX 6 500 watt & 2 year rating,easy grip jar handles with thumb rest & also for making milk shakes,chutney & grinding masala.
Bajaj GX 6 500 watt & 2 year rating,easy grip jar handles with thumb rest & also for making milk shakes,chutney & grinding masala.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 mixer grinder |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Chutney Jar Capacity | 0.3 l |
| Warranty Summary | 2 year |
| Warranty Service Type | Customer service no. |
| Covered in Warranty | if technically fault |
| Not Covered in Warranty | if break |
| Depth | 35.56 cm |
| Height | 35.56 cm |
| Width | 22.86 cm |
| Weight | 4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.