Description
A perefct induction cooker for all your kitchen needs
A perefct induction cooker for all your kitchen needs
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | expert |
| Model | expert |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | Aluminium |
| Control | Push Button |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | 1 |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 1200 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 3.6 kg |
| Service Type | manufacturer warranty |
| Warranty Summary | not cover any kind of physical damage |
| Covered In Warranty | 12 months |
| Not Covered In Warranty | physycal damage |
Reviews
There are no reviews yet.