Description
RPM-20000NO. OF SPEEDS :- 3LIQUIDIZING JAR :- 1.25LDRY GRIND JAR :- 1.0LCHUTNEY JAR :- 0.3L2 IN 1 FUNCTION BLADE IN MEDIUM JARPOWERFUL 500WATTS TITAN MOTOR
RPM-20000NO. OF SPEEDS :- 3LIQUIDIZING JAR :- 1.25LDRY GRIND JAR :- 1.0LCHUTNEY JAR :- 0.3L2 IN 1 FUNCTION BLADE IN MEDIUM JARPOWERFUL 500WATTS TITAN MOTOR
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | MIXER , 3 JARS,INSTRUCTION MANUAL, I WARRANTY CARD |
| Warranty Summary | 2 YEARS ON-SITE WARRANTY |
| Warranty Service Type | 1800-102-5963 On-site Service, Customer needs to call the nearby Authorized Service Center, service engineer will come to the site to get the product repaired or inspected. |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
| Depth | 16 cm |
| Height | 22 cm |
| Width | 25 cm |
| Weight | 3.32 kg |
Reviews
There are no reviews yet.