Description
This mixer grinder ensures high – performance grinding with its 500 W motor . You get to speedily and smoothly grind and mix ingredients with this appliance .
This mixer grinder ensures high – performance grinding with its 500 W motor . You get to speedily and smoothly grind and mix ingredients with this appliance .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | pack of 1 |
| Warranty Summary | 5 year moter waranty |
| Warranty Service Type | Home service Bajaj electricals limited |
| Covered in Warranty | 2 year |
| Not Covered in Warranty | 2 |
| Depth | 25 cm |
| Height | 36 cm |
| Width | 42 cm |
| Weight | 5.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.