Description
The Bajaj Majesty is a great kitchen companion for you. It is easy to use and simpler to maintain. Prepare side dishes, extract juices, and more with little effort. Overload Protection,500 W Power,Chutney Grinding,Mixer Grinder.
The Bajaj Majesty is a great kitchen companion for you. It is easy to use and simpler to maintain. Prepare side dishes, extract juices, and more with little effort. Overload Protection,500 W Power,Chutney Grinding,Mixer Grinder.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | MIXER-1N, LIQUIDIZING JAR-1N, GRIDING JAR-1N, CHUTNEY JAR-1N, LIQUIDIZING LID-1N, GRIDING LID-1N, CHUTNY LID-1N, WARRANTY CARD-1N, INSTRUCTION MANUAL-1N |
| Warranty Summary | 2 Year Warranty on Product |
| Warranty Service Type | Customer needs to call at CUSTOMER CARE NO.: 18001025963 / 022-41280000 |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only |
| Not Covered in Warranty | Warranty Does Not Cover Any External Accessories Damage Caused To The Product Due To Improper Installation By Customer, Normal Wear And Tear To Magnetic Heads, Etc. |
| Depth | 17 cm |
| Height | 30 cm |
| Width | 27 cm |
| Weight | 3.38 kg |
Reviews
There are no reviews yet.