Description
Unique dual heat sensors Indian menu option Keep warm functions Warranty: 1 year on product Power: 2000 watts; Opertaing Voltage: 230 volts Includes: Induction cooktop, Instruction manual and Warranty card
Unique dual heat sensors Indian menu option Keep warm functions Warranty: 1 year on product Power: 2000 watts; Opertaing Voltage: 230 volts Includes: Induction cooktop, Instruction manual and Warranty card
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Induction cooker |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | bajaj ICX Tpuchpro Induction Cooker |
| Model | ICX Tpuchpro Induction Cooker |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 1.2 kg |
| Service Type | Company Manufacture |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Covered In Warranty | company make any such type of manufacturer default |
| Not Covered In Warranty | Physical Damage |
Reviews
There are no reviews yet.