Description
HIGH/LOW VOLTAGE CUT OFF
HIGH/LOW VOLTAGE CUT OFF
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | ONE INDCUCTION |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | MAGNIFIQUE |
| Model | MAGNIFIQUE WITH TOUCH PANEL |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 8 |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Elements on Cooktop | COPPER |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | 220 – 240 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Weight | 2.3 kg |
| Service Type | ON SITE |
| Warranty Summary | ONE YEAR ON SITE WARRANTY |
| Covered In Warranty | COMPLETE PCS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.