Description
Our range of Cooking Essentials are the perfect fit in any modern kitchen.
Our range of Cooking Essentials are the perfect fit in any modern kitchen.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | induction |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | Popular Ultra Induction Cooker Induction Cooktop (Black, Touch Panel) |
| Model | Popular Ultra Induction Cooker Induction Cooktop (Black, Touch Panel) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | carbon steel |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 1400 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | company manufacture SERVICE CENTER OR HOME SERVICE WARRENTY |
| Warranty Summary | one year warranty of company service |
| Covered In Warranty | company made any manufacture defect |
| Not Covered In Warranty | making any physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.