Description
A Unique samosa maker introduced by company brand bajaj .Samosas are made with 85% less fat consumption . It has a cool touch body .
A Unique samosa maker introduced by company brand bajaj .Samosas are made with 85% less fat consumption . It has a cool touch body .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BAJAJ |
| Model ID | Samosa and Sandwich maker |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | samosa and toast |
| Color | White |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Other Convenience Features | Removable Plates |
| Power Requirement | 750w |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 12 cm x 12 cm |
| Net Weight | 0.3 kg |
| Warranty Summary | 2 years warranty |
| Service Type | Home Service |
| Not Covered in Warranty | non – manufacturing defects |
| Covered in Warranty | manufacturing defects |
Reviews
There are no reviews yet.