Description
1200watt power soft touch buttons..prest buttons
1200watt power soft touch buttons..prest buttons
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | yes |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | splendid |
| Model | splendid |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | DIGITAL |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | yes |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1200 W |
| Cool Touch | No |
| Weight | 3 kg |
| Service Type | na |
| Warranty Summary | 1yr |
| Covered In Warranty | yes |
| Not Covered In Warranty | na |
Reviews
There are no reviews yet.