Description
550 W Power,3 Speed with Incher,Mixer Grinder,Stainless Steel Jar
550 W Power,3 Speed with Incher,Mixer Grinder,Stainless Steel Jar
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Revolutions | 20000 Rpm |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Grinding Jar Capacity | 1 L |
| Liquidizing Jar Capacity | 1.5 L |
| Chutney Jar Capacity | 0.35 L |
| Other Features | Vacuum Feet for Ease of Operation |
| Depth | 42.98 cm |
| Height | 30.48 cm |
| Width | 24.99 cm |
| Weight | 5.46 kg |
Reviews
There are no reviews yet.