Description
3 setts of changeable plates – Sandwich, Grill & Waffle. 180 degree option to open plates for Barbeque
3 setts of changeable plates – Sandwich, Grill & Waffle. 180 degree option to open plates for Barbeque
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sandwich Maker, 3 Sets Of Plates |
| Brand | BAJAJ |
| Model ID | Trio |
| Slice Capacity | 4 |
| Cooking Plate | Teflon |
| Functions | Toasting, Grilling, Waffle Making |
| Color | White |
| Lid Lock | Yes |
| Other Body Features | Cool Touch Handle |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Other Convenience Features | Removable Plates Waffle Plates |
| Power Requirement | 230V |
| Power Consumption | 700W W |
| Net Weight | 2900 kg |
| Warranty Summary | 2 Year Manufacturing Defect Warranty |
| Service Type | customer need to bring theri product to the nearest service center |
| Not Covered in Warranty | Not Covered Any Breakage |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
Reviews
There are no reviews yet.