Description
2000 WATT COOKING HEATER
2000 WATT COOKING HEATER
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BALAJI SOVY TONE |
| Model Number | 2000 WATT Electric Cooking Heater G COIL (1 Burner) 2000 WATT STEEL/CROME |
| Power Consumption | 2000 |
| Input Voltage | 2000 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 6 mm |
| Height | 9 mm |
| Depth | 8 mm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.