Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | B&B |
| Model Name | Ilupaipoo Samba Rice, 10 kg |
| Rice Type | Jeera Samba Rice |
| Quantity | 10000 g |
| Texture | Raw |
| Color | Brown |
| Grain Size | Small Grain |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Cuisine | Indian |
| Origin | Tamilnadu |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Container Type | Bag |





Reviews
There are no reviews yet.