Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | B&B |
| Model Name | Kichadi samba (5 kg) |
| Rice Type | Steam Rice |
| Quantity | 5000 g |
| Texture | Parboiled |
| Color | White |
| Grain Size | Medium Grain |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Cuisine | Indian |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Container Type | Bag |





Reviews
There are no reviews yet.