Description
Kali Jiri is effective to reduce weight as well as controlling the cholesterol level
Kali Jiri is effective to reduce weight as well as controlling the cholesterol level
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Berries And Nuts |
| Type | Cumin Seeds |
| Quantity | 250 g |
| Form Factor | Whole |
| Variant | Raw |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 9 Months |
| Organic | No |
| Common Name | Kali Jiri, Kadwa Jira, Kadvi Jiri, Kadva Jira, Black Cumin Seed, Kadvi Jira |
| Model Name | Cumin Seeds |
| Width | 18 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 2 cm |
| Weight | 0.25 kg |
Reviews
There are no reviews yet.