Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BERZ |
| Model Number | 2000 WATT / Powder Coated |
| Power Consumption | 2000 W |
| Input Voltage | 230 V |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Iron Cast Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 26 cm |
| Height | 9 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 3 kg |
| Warranty Summary | Heating Element 1 Year Warranty |
| Service Type | Repair |
| Covered in Warranty | Heating Element Only |
| Not Covered in Warranty | Other Parts or Body |





Reviews
There are no reviews yet.