Description
Its a weighing scale which can be use for multipurpose.
Its a weighing scale which can be use for multipurpose.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Model Name | DIGITAL ELECTRONIC KIITCHEN WEIGHING SCALE 10KG SF-400 |
| Model Number | SF-400 |
| Color | White |
| Display | DIGITA |
| Powered By | BATTERIES |
| Depth | 12 mm |
| Platter Height | 12 mm |
| Warranty Summary | 10 DAYS REPLACEMENT WARRANTY IN CASE OF MANUFACTURING DEFECT |
| Warranty Service Type | REPLACEMENT |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECT |
| Not Covered in Warranty | ANY TYPE OF DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.