Description
Strength & Pump Amplifier, Promotes muscle energy during exercise, Enhances Muscle Size & Strength, Boosts Neural Activity, Available in Natural Lemon Flavour
Strength & Pump Amplifier, Promotes muscle energy during exercise, Enhances Muscle Size & Strength, Boosts Neural Activity, Available in Natural Lemon Flavour
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Bigflex |
| Model Number | Creatine |
| Quantity | 300 g |
| Flavor | Natural Lemon Blast |
| Protein Type | Creatine |
| Usage Timings | Pre-workout & Post-workout |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | No Trans Fat |
| Composition | Creatine Monohydrate 5000 mg, Percent Daily value based on a 2000 calorie diet |
| Shelf Life | 18 Month |
| Food Preference | Veg |
| Serving Size | 5 g |
Reviews
There are no reviews yet.